سفارش تبلیغ
صبا ویژن

روستای عجیب و حیرتانگیز مرگ

روستای مرگ، یکی از زیباترین روستاها در بخش الموت قزوین است. این روستا یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف و دیدنی قزوین محسوب می شود.

روستای مرگ

 

ممکن است با شنیدن نام این روستا فکر کنید  که این روستا جایی بسیار خطرناک است. اما اشتباه نکنید! زیرا نام این  روستا “مَرگ” نیست، بلکه “مِرگ” است. به علت تلفظ اشتباه، روستای مرگ خوانده می‌شود. با این بخش از مجله دلتا همراه باشید.

روستای مرگ کجاست؟

این روستا در مسیر قزوین به معلم کلایه واقع شده است. محل قرارگیری آن در نزدیکی گردنه قسطینلار است. هنگامی که در جاده باریک و پرپیچ و خم قزوین به معلم کلایه حرکت  می‌کنید، پس از طی 35 کیلومتر به تابلویی برخورد خواهید کرد که مسیر «مرگ»  را نشان می‌دهد.

خانه های روی هم چیده شده

شیب این روستا به گونه‌ای است که به نظر می‌رسد خانه‌ها روی هم چیده  شده‌اند. حتی در نگاه اول فکر می‌کنید هر لحظه امکان سقوط آن‌ها وجود دارد.  هرگاه از شیب تند روستای مرگ بالا بروید و به بالاترین نقطه آن برسید،  تمام دره الموت در یک چشم انداز زیبا نمایان می‌شود.

روستای مرگ کجاست؟

جاذبه های گردشگری روستای مرگ قزوین

ارتفاعات این روستا به رودخانه شگفت انگیز  شاهرود و دره الموت مشرف است. با رسیدن به بالاترین نقطه، می‌توانید  چشم‌اندازی رویایی از تمام الموت را نظاره‌گر باشید. قله‌های باستانی  مختلفی که در این منطقه وجود دارد، از جمله جاذبه‌های گردشگری این روستا  است. بسیاری از گردشگران به خاطر آن‌ها به روستای مرگ سفر می‌کنند. این  روستای دیدنی، پر از بیدهای بلند و باغ‌های میوه است.

اگر از روستای مرگ، به سمت دره الموت حرکت کنید به یک چشمه پرآب و بزرگ  می رسید. این دریاچه آب بسیار شفافی دارد. اگر در روزهای تابستان به اینجا  سفر کنید، خواهید دید که گردشگران زیادی دور این چشمه جمع شده‌اند.

جاذبه های گردشگری روستای مرگ قزوین

شب های مرگ

شب که چراغ خانه‌ها یکی یکی روشن می‌شود،  دریاچه‌ای از نور تشکیل می‌شود. از بلندای روستای مرگ، روستاهای دیگر منطقه  همچون جزیره‌های تابان می درخشند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های ایرانگردی، شهر نیلوفرهای آبی را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

همچنین بخوانید:

روستایی با مردمان اروپایی در قلب ایران! 

سرزمین لی‌لی پوت‌های ایران 

سرزمین رنگ‌های ایران 

روستایی که مردمانش زیرِ زمین زندگی می‌کرده‌اند! 

روستایی در دل کویر که پیست اسکی دارد 

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید .